AGV Robot (AMR Robot) İle Materyal Taşıma Çözümleri

AGV Robot (AMR Robot) İle Materyal Taşıma Çözümleri

Yazımızda mobile robot dünyasındaki yeni teknolojilerimiz olan AGV robotlar yeni nesil teknoloji adı ile Autonomous mobile robot veya türkçedeki karşılığı ile Otonom mobil robotlarına lojistik çözümlerinde ürünlere ait taşıma tiplerine takından bakış atacağız.

AGV robotlar sınıflandırma olarak platform tipi taşıyıcılar olarak adlandırılırlar , temelde yapılan çözüm üzerlerine aldıkları Euro palet, metal kasalar, raf yada doly gibi genel bir çok endüstride kullanılan materyallerin hat içindeki transfeleri , makine besleme operasyonları ve istif alanına taşınma işlerini gerçekleştirirler

Her robotun içinde bulunan özel aktüatör grup sayesinde bütün materyal kaldırma çözümlerinde ürünleri 10-15 cm aralığında havalandırıp, farklı konumlarda aynı yöntem ile bırakabilirler. İhtiyaca göre bu stroke arttırılıp azaltılabilmektedir.

Doğrudan raflardan ürün transferi yönündeki bir diğer ürünümüzde M1500 kartezyen kollu Agv robot olan bin handling çözümümüzdür. Bu otonom robotumuz kartezyen kol ile raflardan doğrudan istiflenmiş olan kasaları rafın içerisine uzattığı kol ile kendi gözleri üstüne çekebilmektedir. Arkasında bulunan toplam 6 adet göz ile ürünleri üstüne toplayıp sipariş alanına veya üretim alanlarına transfer edebilir.

Bütün Agv robotlar da palet tiplerini yada raflarda bulunan ürünleri ayırt edebilmek için QR kod okuyucular bulunmaktardır. Bu QR kodlar ile ürün tiplerinden varılmak istenen istasyon bilgisine kadar her türlü adresleme bilgisini sağlayıp materyal transfer ve sipariş yönetim konusunda kolay katacaktır. Tüm araçlarımızda laser yönlendirmeleri ile doğal navigasyonun tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Kutu yada kasa vb ürünlerin tranferleri için geliştirilmiş olan roller veya belt tipi konveyor eklentileri ile özelleştirilebilir Agv robotlar tüm transfer operasyonlarına uygulanabilir. Üzerinde birden fazla kutu, koli, palet vb ihtiyaçlarını taşıyabilir ,üretim ve sipariş alanlarına sevkini gerçeleştirebilirsiniz.

Tüm agv robotları incelemek , ve daha fazlasına ulaşmak için , whatsapp veya kurumsal iletişim numalarımızdan bizlere ulaşabilir ve showroom alanımızda denemelerinizi yapabilirsiniz.

AGV Robot (AMR Robot) İle Materyal Taşıma Çözümleri
Müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek, soru ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Tüm soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0216 313 28 71